Damaškové povlečení

Damašek je označení pro jednobarevnou tkaninu se vzorováním různých tvarů a velikostí. Plochy vzorů jsou na okrajích hrubě odstupňovány a kontrastují světle nebo tmavě s hladkým podkladem. Kontrast vzniká tak, že se střídá osnovní a útková vazba. Tento druh tkaniny pochází pravděpodobně z Číny. Do Evropy se dostal přes Sýrii, kde došlo ve 12. století ke značnému rozkvětu jeho výroby, takže se začal nazývat podle syrského hlavního města. Povlečení damašek má velmi dlouhou životnost a vydrží vám celé generace, to mohou jistě potvrdit i Vaše babičky. Působí elegantně a luxusně, takže pokud s ním povlečete postele, vnesete noblesu do Vaší ložnice.

Damaškové povlečení je charakteristické příjemným omakem, elegantním vzhledem, vytkaným žakárským dezénem a výbornými užitnými vlastnostmi. Používání velmi kvalitních přízí a ověřených konstrukcí je garancí dlouhé životnosti našeho povlečení.

Materiálové složení : 100% česaná bavlna

Praní : 60°C barevné povlečení, 90°C bílé povlečení.

Na titulní straně je základní rozměr : 1x 140/200, 1x 90/70, který je většinou skladem, ostatní rozměry se šijí a doba expedice je 5-10 dnů.

Standardní rozměry : 140/200 + 90/70, 140/220 + 90/70, 240/200+ 2x 90/70 cm. Ostatní rozměry v nabídce je zakázková činnost.

Proč Damaškové povlečení?

Damašek je materiál velmi příjemný na dotek a díky husté vazbě s vetkanými vzory má také krásný hedvábný lesk. Jemnými pastelovými barvami doladíte vzhled i moderní ložnice. Damašek patří k nejkvalitnějším materiálům používaných na výrobu povlečení, proto se i kvalita projeví na ceně výrobku.

 


* Povlečení damašek - Kytice

- bílá, pudrová, šampaň

* Povlečení damašek - Rokoko

- béžové, bílé, modré, šampaň, šedé, zelené


* Povlečení damašek - Jiřiny bílé a pudrové


* Povlečení damašek - Ornella

Luxusní damaškové povlečení ORNELLA s jemným vytkaným vzorem v barvě bílé a šedé. 

Francouzské povlečení je ušito z jednoho dílu, není uprostřed sešité. Šíře použitého materiálu 280 cm.


* Povlečení damašek - Kávové zrno